Домой.
Форумов:8
Тем:1021
Сооб.:6711
Зарег. полз.:1159
Register Логин Help
Welcome! This is your first visit.
Банк | Обменник | Биржа | Клуб | Инвестор | Игра | Форекс | Газета | Баннерная | Каталог | Магазин

Начало > Новые идеи > Де почитати про космос?
Быстрый просмотр

Message 
details details   

1 votes - 5.0 average
from:  Kyrylo at: 28.03.2023 17:20
subject: Де почитати про космос?

Підкажіть, де можна дізнатися про останні новини щодо досліджень далекого космосу. Наприклад, про утворення галактик, зростання чорних дір, пошуки придатних для утворення життя світів тощо.

details details   

from:  Anderw at: 31.03.2023 01:06
subject: re:Де почитати про космос?

Та в будь-якому новинному агрегаторі обираєте категорію, дивитеся, який сайт правдивіше пише (із зазначеннями на джерела), і читаєте. Мені ось цей сподобався, є прес-релізи досліджень космосу.

details details   

from:  Anderw at: 02.07.2023 14:01
subject: re:Де почитати про космос?

Цікава стаття, як на мене.

Учені вперше виявили фосфор у позаземному океані

Як відомо зі шкільної біології, найнеобхіднішими для життя елементами є вуглець, водень, азот, кисень, фосфор і сірка. П'ять з них удосталь присутні в Сонячній системі, але фосфор зустрічається рідко. І на днях вчені оголосили про перше виявлення фосфору в позаземному океані.

Дослідження, проведене під керівництвом Франка Постберга з Вільного університету Берліна й опубліковане в журналі Nature, вивчило архівні дані аналізатора пилу Кассіні, отримані під час неодноразових прольотів орбітального апарату Кассіні через кільце Е Сатурна. Кільце Е являє собою неміцний, але дуже широкий "пончик" матеріалу, що обертається навколо Сатурна, який має найбільшу щільність поблизу орбіти супутника Енцелада. Дані "Кассіні" вже показали, що джерелом крижаних частинок кільця Е є південні полярні гейзери Енцелада, які беруть початок у його підповерхневому океані.

Більша частина кільця Е являє собою ізольовані молекули води, але воно містить і деякі більші частинки. Ці більші частинки (ймовірно) є крихітними замороженими краплями океану Енцелада. Тому вони містять не тільки воду, а й усі солі, розчинені в океанічній воді Енцелада. "Кассіні" виявив ці частинки, коли вони на дуже високій швидкості вдарилися об металеву мішень з родію всередині приладу і випарувалися. Позитивно заряджені іони в цій парі потрапляли в електрично заряджений детектор приладу, який розділяв іони за атомною масою та підраховував кількість іонів кожної маси.

Дослідницька група Постберга вивчила 345 таких частинок в архівах даних "Кассіні". Дев'ять з цих частинок містили значну кількість іонів з масами 125, 165 і 187 атомних одиниць, що відповідають різним фрагментам того, що спочатку було мінералом фосфатом натрію (Na3PO4). Лабораторні експерименти з використанням потужного лазера для опромінення розчину фосфату натрію у воді призвели до утворення іонів з тими ж масами. Фосфат в океані Енцелада міг утворитися з багатої на карбонати океанської води, що просочується через гірські породи, вступає в реакцію з мінералами фосфату кальцію (апатиту) та утворює карбонат кальцію (кальцит) і фосфат натрію.

Виявити рідкісний елемент - це здорово, але чому це має значення? У дослідженні пояснюється, що "доступність фосфору була б вузьким місцем для отримання біологічно важливих елементів на Енцеладі та інших крижаних океанічних світах із потенційною гідротермальною активністю та без суші". Виявлення фосфатних солей у кільці Е означає, що океан Енцелада "має високу доступність розчиненого фосфору, який, отже, вкрай малоймовірно буде обмежувальним фактором для виживання передбачуваного життя на Енцеладі - а можливо, і на інших океанічних світах".

Для ясності, це не виявлення життя, або навіть близько до цього. Це зняття одного конкретного питання про те, чи є в одному конкретному світі необхідна сировина для життя. Так працює наука, маленькими кроками; для тих з нас, хто сподівається знайти життя в інших місцях, це крок у вірному напрямку.


Attachment: Attachment encelade.jpg 18397 bytes, загружалось 34 .


На форум :
К теме :

All times are -2 GMT
Current time: 27.04.2024 14:49
There are 4 guests and 0 users currently online.

Бог коварен, но незлонамерен.
(Альберт Эйнштейн)
HTML posting not allowed, Smilies allowed, BB code posting allowed,

Powered by NooForum 3.3

| Контакт | Домой |